I am Doctor Who - 3. Ta poslední

8. srpna 2013 v 0:27 | Haku Collins |  I am Doctor Who
U lidí se modré oči objevili poprvé před zhruba 10 000 lety, jako genetická mutace, včetně jiných světlých odstínů a společně se rozříšili populací. I přes to má a bude ještě dlouho mít 75% populace planety země hnědé oči.
Proč musí být něco tak krásného a přirozeného jako modré oči, stejně vneseno do statistik a spočítáno? Ty oči, modrošedé s jemnými odstíny zelené, jako samotná planeta plakaly, usedavě plakaly a hlas štkal jako postřelná liška.
"Co chcete říct tím, že poslední! Vysvětlete mi proč poslední! Co jste s nimi udělali! Já nejsem poslední! Slyšíte! Nejsem poslední, oni všichni ještě žijí!" Zhroucená masa lidského těla, ležela u dveří a zoufale do nich bušila.
Duté bušení časem přešlo v lehké a apatické bum, bum... naplněné žalem a smutkem, jako pohřební bubny.

Zvedla své tělo v papírovém obalu, jako by byla zabalená a jako dárek poslaná k Vánocům. Bílý andělíček dodával jejímu křehkému zjevu téměř nadpozemské proporce, jako andělská bezpohlavní bytost stála uprostřed toho bílého pokoje a jejím tělem třásl vztek, hluboký žal a žhavý vztek, čistá nenávist.
V prstech drtila starý zčernalý prsten s velkým modrým kamenem.

"Davide!" Křičela před jeho dveřmi uprostřed noci, zatímco držela ruku na zvonku. "Davide Whitakere! Otevři ty zatracený dveře!"
Otevřel v pyžamu s očima zalepenýma jako čerstvě narozené kotě. "Davide! Probuď se! Vstávej ty budižkničemu, probuď se! Davide oni je zabili, všichni jsou mrtví! Davide, potřebuju něco na sebe, vím přesně co udělám vím to - AU!"
Ani si nevšimla, že jej popadla za ramena a třásla jím, mluvila tak rychle, až mu nezbylo nic jiného než jí vrazit facku.
Odskočila, chvíli se na něj dívala a pak napřáhla ruku a rozhodnutá mu vrazit pěst do zubů, na něj skočila.
Uhnul a ona upadla.
Sehnul se a vzal ji za ramena, objal její útlé paže a zvedl ji na nohy, aby ji mohl posadit na to své hloupé křeslo.
"Ani se nehni, přinesu ti něco na sebe a udělám ti čaj." Vzal ze skleněného konferenčního stolku plechovou krabičku s cigaretami a popelník a spolu s trochou zvětralého piva co zbylo v lahvi pod stolem, jí to včechno vrazil do rukou.
Když se vrátil s nepřítomnným pohledem zírala z okna a hrála si s tím starým prstenem co měla na ruce.
Podal jí věci co našel. I hadry co on už odmítal nosit, ona nějak přetvořila na padnoucí šatstvo.

Přecházela mu po bytě z jednoho kouta do druhého v kalhotách od svátečníhu obleku, které už David neoblékl v teniskách, které se zdály akorát tak rozpadnout a té divné košili, co měla tak podivný červený vzor, že se prostě zdála lososově růžová.
V jednu chvíli ji natolik naštvalo, že kalhoty padají, že nakopla novou krásnou skříňku s čajovým servisem, rozsypala tím sklo po koberci a ignorujíc fakt, že se asi nechová jako příkladná návštěva si došla do Davidovy ložnice pro jeho oblíbené červené šle.
Stejně, ale následující desíky minut věnovala přecházení z místa na místo, jako zvíře v koutě, šílené zvíře zahnané do temného smradlavého kouta. Vypadala v tom pánském oblečení, jako pěkný zženštilý muž.
David dlouhé minuty přemýšlel jak ji oslovit, protože stále neznal její jméno.
Pak se prostě jen zvedl a popadl ji za ramena, jako to udělal už předtím.
"Řekneš mi laskavě, co se děje, že tu ve čtyři hodiny ráno takhle šílíš?!" Zavrčel.
"Ne, tobě ne Davide, tohle je pro uši někoho jiného." Ušklíbla se, ale nebyl to křivý úsměv, který by měla pod kontrolou, tenhle se křivě rozjel do všech stran a nevěstil nic dobrého.
S tím odešla do jeho pracovny a aniž by si on dovolil cokoli namítat, tak do velké obálky naskládala několik velmi zvláštních dokumentů.


Russell T. měl rád jarní rána, vždy vyšel před dům a nadechl se čerstvého vzduchu, na své příjemné skotské zahradě. Toho rána, ale byl připraven o svou druhou oblíbenou činnost, protože samým leknutím upustil překapávanou kávu a rozbil svůj oblíbený hrneček.
Na jeho zahradě stála modrá policejní budka, přesně ta, kterou znal z televize a kterou ve své hlavě sám provázel vesmírem. Neuvěřitelný výjev před jeho očima se zdál ještě nadpřirozenější, než mohla popsat filmová plátna. Zdála se, jako by vyzařovala slabé světlo a jinak prostě nic jiného nedělala.
Byla větší, než se zdála, ale určitě byla větší uvnitř, protože i když tomu všechno nasvědčovalo, nechtělo se mu věřit, že kanadský žert by mohl být tak dokonalý.
Nedaleko stála osoba u které bylo těžké určit pohlaví a její vzhled snad nemohl umocnit celý ten výjev víc. Bílé tenisky, ohrnuté kalhoty s nesmrtelným mafiánským proužkem, lososová košile, zastrčená do kalhot a bordové šle. Platinové krátké vlasy a husté černé obočí, labužnicky kouřená cigareta a úplně ignorující veškerenstvo okolo sebe.
"Ahoj Russelle, mám pro tebe velmi zajímavou nabídku." Ušklíbla se, bylo jasné, že ten hlas patří ženě.
"Jsem Doctor a ty začneš velmi brzo natáčet."
A jeho život se otočil vzhůru nohama.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 8. srpna 2013 v 15:48 | Reagovat

a čo ťa naštvalo na tom že nevieš po anglicky v mojom článku? :O úryvok z knižky DW? :)

2 Sasha Sasha | Web | 8. srpna 2013 v 15:57 | Reagovat

tak to hej :) ja sa učím anglicky od malička, hold mala som možnosť ako vravíš, ale nie každý mal. mňa v tom to ale mrzí to že DW je na slovensku a v ČR málo známy, takže pravdepodobne sa prekladov nedožijeme

3 Sasha Sasha | Web | 8. srpna 2013 v 16:09 | Reagovat

u nás nič, viem že do češtiny je aj predabovaný - aj ked ja nič s dabingom nepozerám, to radšej titulky - ale neviem či o neho slováci vôbec zavadili.
boli sme zo školy na výlet v Anglicku a keď sme sa v BBC fotili s kamoškou s Tardis a dalekmi tak sme zistil iže zo skupiny cca 40 ľudí sme tam jediné ktoré poznajú tento seriál :/ až kým som sa nevrátila k blogu tak som neverila že ho niekto v ČR/SR vôbec sleduje :)

4 Sasha Sasha | Web | 8. srpna 2013 v 16:21 | Reagovat

poznám, ja som sa v tom našla. a mrzí ma že dookola u nás vysielajú 2 a pol chlapa a NCIS(ok, NCIS mám rada, ale poslednú sériu nedajú a zvyšok dookola) - ale o Doctora, alebo Sherlocka ani nezavadia :/

5 Sasha Sasha | Web | 8. srpna 2013 v 16:37 | Reagovat

introduction v knižke DW ktorú si pre zmenu priniesla kamoška hovorí, že oný writer knižky dúfa, že DW sa bude vysielať ešte ďalších 50 rokov. Možno naše deti sa dožijú že bude v telke :DD

6 Sasha Sasha | Web | 8. srpna 2013 v 17:08 | Reagovat

len či nás budú počúvať :D a či sa toho vôbec naše deti dožijú. našťastie, internet nás istí :D
inak, ja si nemôžem pomôcť, nesedí mi názov, I am Doctor Who, asi by som dala preč to Who, lebo takto mi to príjde nespisovne z AJ hľadiska. ja viem, serial sa vola DW ale tak, to je tým že sa ho pýtajú kto je, on sa volá len Doctor.

7 Sasha Sasha | Web | 8. srpna 2013 v 17:55 | Reagovat

inak to je dobrý dôvod, možno vdaka tmu že tam je celý nazov niekto začne seriál pozerať :)

8 Sasha Sasha | Web | 8. srpna 2013 v 18:44 | Reagovat

wow, tak to závidím ! :) paráda :) Čo sa ženských postáv týka, tam som mala rada fakt väčšinu a mrzí ma že filmová Ginny nieje taká skvelá ako tá v knižke :)

9 Marylou - Bee Marylou - Bee | Web | 8. srpna 2013 v 21:07 | Reagovat

Docela by mě zajímalo, kde se to v té tvé hlavě bere 8-O. Tohle není možný... Uctívám tě :-P xD.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama